Wiec wyborczy z drugą osobą w państwie [FOTO]

Marszałek Elżbieta Witek gościła w Ząbkowicach Śląskich w piątek, 10 lipca, w ostatni dzień kampanii wyborczej. | foto Karolina Marcińczyk

wiadomosci Końcówka kampanii wyborczej emocjonująca w Ząbkowicach - do miasta przyjechała marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, czyli druga osoba w państwie.

Karolina Marcińczyk

Opublikowano: 10 lipca 2020 15:07 | Aktualizacja: 10 lipca 2020 15:07

 

Pani marszałek oczywiście namawiała do głosowania na Andrzeja Dudę w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich. Podkreślała wagę programów socjalnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Tłum wielokrotnie skandował „Andrzej Duda!”.

 

- Myślę, że pan prezydent Andrzej Duda dziś z wielu miast będzie słyszał takie okrzyki - powiedziała marszałek Witek. - Udaje nam się od pięciu lat zmieniać Polskę. I tę najbliższą niedzielę będzie dla nas wszystkich wielki sprawdzian.

 

Podkreślała, że dla Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy najważniejsza jest polska rodzina. I stąd 500+, 300+, trzynasta emerytura.

 

- My się posługujemy argumentami, a strona przeciwna inwektywami - powiedziała Elżbieta Witek. – Wszyscy ci, którzy nas krytykują, którzy takie nikczemne rzeczy o nas piszą, mówią, że wszystko robimy źle... Oni wszyscy proszę państwa z tych programów korzystają, a przecież nie muszą!

 

Oprócz tłumów zwolenników prezydenta Andrzeja Dudy na Rynku pojawiły się dwie młode kobiety z tęczowa flagą i napisem: „A co z klimatem?”. Serdecznie zostały one powitane przez panią marszałek, ale od pojedynczych osób uczestniczących w wiecu usłyszały one trochę gorzkich słów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.