Mały chłopczyk w ciężkim stanie - został potrącony przez samochód na pasach na DK8

Policja poszukuje kierowcy, który spowodował wypadek i uciekł. | foto policja.gov.pl

112 Policja prosi o pomoc i szuka świadków środowego wypadku, w którym ucierpiało dwuipółletnie dziecko.

KOM

Opublikowano: 2 lipca 2020 08:09 | Aktualizacja: 2 lipca 2020 08:13

Po godz. 20 w środę, 1 lipca, na krajowej ósemce na skrzyżowaniu z trasą na Srebrną Górę został potrącony chłopczyk w wieku 2 i pół lat. Rozpędzone auto, które w niego uderzyło, odjechało w kierunku Wrocławia.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że auto jechało od strony Stoszowic i skręcało na krajową ósemkę w stronę Wrocławia. Podczas tego manewru kierowca tego pojazdu wymusił pierwszeństwo na zjeżdżającym z ul. Bohaterów Getta w Ząbkowicach samochodzie, a następnie uderzył w dziecko, które z mamą przechodziło po pasach. Chłopczyk jest w ciężkim stanie, został przewieziony do szpitala.

 

Sprawca wypadku odjechał. Oto, co wiadomo na temat jego auta:

* samochód w typie audi Q5 lub Q7,

* kolor ciemny,

* rejestracja zaczynająca się od liter „PZ”.

 

Jeśli ktoś ma informacje na temat tego zdarzenia (może nagrania z kamerki samochodowej?), proszony jest o kontakt z policją:

* nr tel. 74 8164 222

* e-mail: [email protected]

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.